cizi's blog

.. střípky z mého života

Spotřeba dat dle mobilní platformy

Spotřeba dat dle mobilní platformyJelikož se mi podařilo vyzkoušet téměř všechny mobilní platformy na síti 4G tak se s vámi mohu podělit o zkušenost, která z daných platforem je k mobilním datům nejšetrnější. Vím, že článek bude v dnešní době neomezených tarifů zřejmě trochu zavádějící, ale i tak se někdy hodí vědět, jak na tom mobilní platformy vlastně jsou. Spotřeba dat dle mobilní platformy

V rukou jsem měl Z10 STL100-2 (BB OS 10.2), Nexus 5 (Andoid 4.4 Kitkat) a iPhone 5S (iOS 7.0.4). Všechny přístroje podporují LTE, tedy sítě 4té generece a všechny tří byly testovány na Australské síti YES OPTUS. Jednalo se o tarif s 500ti MB na 4 týdny s neomezeným přístupem na sociální sítě (Facebook, Twitter, Foursquare atd.). Po celou dobu jsem v podstatě využíval téměř stejné služby – šlo o každodenní provoz zhruba se stejným rozvrhem každý měsíc (každé 4 týdny). Pojďme tedy začít od největšího žrouta k nejmenšímu.

 

Z10
Z10 a mobilní dataBohužel je to tak, ale Z10ka prohrála na plné čáře. Celých 500 MB zmizelo za 3 týdny a poslední týden jsem měl již smůlu. Dle mého názoru za to může samotný BB OS 10, který je na data více náročný, dost možná kvůli BBM (BlackBerry messangeru), kde se sdílejí dost často fotky a tedy jeho používání v omezeném množství by problém možná vyřešilo.

 

 

Spotřeba dat dle mobilní platformy

Nexus 5
Nexus 5 a mobilní dataNexusu vydržely data přesně na 27 dní, kdy poslední 28. den se poroučela – zda byla situace lepší, ne-li ideální, protože data byla z tarifu využita přesně a nic nezbylo. Z pohledu uživatele dobrá zpráva. Dle informací dostupných v přístroji po datech toužily hlavně služby Googlu (synchronizace, poloha a následné informace o počasí).

 

Spotřeba dat dle mobilní platformy

 

iPhone 5S
iPhone 5SK mému překvapení jsem měl po celých 4. týdnech k dispozici ještě 100 MB, které jsem už dále ani nevyužil a propadly.

 

Spotřeba dat dle mobilní platformy

 

 

 

Samozřejmě, že použití dat je velice individuální a pro každého uživatele se budou lišit. Někteří potřebují k životu „neomezený přistup“, některým stačí pár desítet/stovek mega. Zde jsem se jen pokusil nastínit závislost a žravost platformy po mobilních datech. Jak jsem psal výše tak sdílení fotek a používání FB messangeru se do dat nepočítalo. Mnou nejčastější používaná aplikace byla GoogleMaps a online slovník. Zbytek byl především web. Aplikace ze storů jsem se snažil stahovat pouze na Wi-fi.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Technologie

Běžím na

Přátelé
XHTML
CSS
JavaScript
AJAX
php
MySQL
WordPress
Ugesi (WordPress Theme)
Dovolená Austrálie
australia-online.cz